Zdravý jídelníček pro nastávající maminky

Program vytvořený ve spolupráci s Mr. Box.

Vyvážené jídlo pro každý den

Program je pestrý a bohatý na ovoce a zeleninu, kvalitní a libové maso nebo celozrnné pečivo. Vyhýbáme se zde nevhodným potravinám v těhotenství jako jsou syrová masa a syrová vejce, uzeniny, tučná a smažená jídla, nepasterizované mléčné výrobky nebo příliš sladká jídla.

Program FitMama obsahuje dostatek energie a především správný poměr makroživin, které jsou: bílkoviny 25 %, tuky 25 % sacharidy 50 %. Výživové hodnoty jsou zhruba od 1700 – 2200 kcal. Porce upravujeme individuálně dle váhy, výšky, věku a fyzické aktivity.

Zobrazit jídelníček

Proč je v těhotenství důležitá pestrá strava a jak ji zajistit?

Obzvláště v těhotenství a v období po porodu je důležitá pestrá strava a její pravidelný příjem. Stravou nastávající maminka pomáhá dítěti ke správnému vývoji a zdravému startu do života. Od mnohých z vašeho okolí jste jistě již slyšeli, že v těhotenství je potřeba jíst za dva. Tím se však neřiďte. Ano, vaše strava nyní ovlivňuje i vyvíjející se miminko, ale rozhodně nepotřebujete dvojnásobné množství jídla, než jste byla zvyklá. Co však zcela jistě platí je, že byste měla jíst teď dvakrát zdravěji.

Těhotné a kojící ženy potřebují větší příjem kalorií. To však můžete vyřešit tím, že zařadíte do svého jídelníčku dvě až tři svačinky navíc. Důležitá je hlavně vyváženost a pestrost stravy. Nastávajícím maminkám je doporučováno, že by do svého jídelníčku měly zařadit dvě porce ovoce a tři porce zeleniny každý den. Za jednu porci je považováno 80 gramů. Ovoce je ideální čerstvé, vhodné je však i sušené či v zavařené podobě. Pro sušené ovoce platí, že by nemělo být sířené.

V případě obilovin vybírejte spíše ty, které mají vysoký obsah vlákniny, tedy ty celozrnné. Co se týče mléčných produktů, i u nich platí, že je potřeba zvýšit jejich denní příjem, alespoň na dvě porce, abyste si zajistili dostatečný příjem vápníku. A to samé platí i pro bílkoviny. Ty nemusí být pouze z masa. Skvělé jsou luštěniny, již zmiňované mléčné produkty, které by měly být pasterované, dále pak ořechy a semínka. Nezapomínejte na kvalitní oleje se správným poměrem nasycených a nenasycených mastných kyselin. Oleje jsou pro tělo důležité také z důvodu, že jen a pouze v nich jsou rozpustné některé důležité vitamíny – A, D, E a K. Pamatujte také na dostatečný pitný režim a odpočinek.

Porce jsou upravovány podle výšky, váhy, věku a fyzické aktivity

Je pro vás komplikované neustále myslet na dostatečné množství potravin, které byste měla během dne zkonzumovat? Máme pro vás řešení. Využijte naší výhodné nabídky a pořiďte si program od Mr. BOX vytvořený speciálně pro vás, těhotné ženy. Program se jmenuje FitMama a je sestavený přesně podle požadavků na zdravou a pestrou stravu, kterou v těhotenství potřebujete. Všechny suroviny jsou vybírány s velkým důrazem na kvalitu, čerstvost. Program je bohatý na tolik potřebné ovoce a zeleninu. Samozřejmostí je kvalitní a libové maso či celozrnné pečivo. A naopak nezařazují do jídelníčku potraviny, které v těhotenství nejsou vhodné – syrová masa a vejce, uzeniny, tučná a smažená jídla či nepasterované mléčné výrobky.

Porce jsou upravovány podle výšky, váhy, věku a fyzické aktivity každé nastávající maminky. Díky programu FitMama budete mít dostatek energie, ale hlavně si zajistíte příjem správného poměru makroživin: bílkoviny 25 %, tuky 25 % sacharidy 50 %. Výživové hodnoty jsou zhruba od 1700 – 2200 kcal/den v závislosti na již zmiňované velikosti porcí upravených podle vašich potřeb.

Kvalitní jídlo až domů

Mr. BOX vám krabičky doručí až domů a to každou neděli, úterý a čtvrtek. Skladbu jídla vám přizpůsobí přesně na míru podle vašich speciálních stravovacích potřeb (bezlaktózová či bezlepková dieta). V ceně programu máte také online konzultaci, kde můžete probrat všechny vaše individuální potřeby.

Objednat

Prohlédněte si naše tréninkové programy

více informací